Budownictwo, Przemysł

Jak pomalować pokój na dwa kolory

Chcesz własnoręcznie pomalować pokój dziecka lub salon? Masz wizję, aby wykorzystać dwa kolory, ale nie wiesz jak je ze sobą łączyć, aby uzyskać najlepszy efekt? W tym artykule znajdziesz cenne wskazówki i porady, dzięki którym uzyskasz najlepszy efekt.

Ściany czy sufit na jasno

Pierwszy dylemat dotyczy wyboru koloru na ściany lub sufit. Jeśli zamierzasz wykorzystać dwa kolory – jasny i ciemny, to który z nich powinien trafić na sufit, a który na ściany? Zasada jest prosta. Jeśli chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie, aby wydawało się szersze i dłuższe, ściany należy malować jaśniejszym kolorem. Stosując ciemniejszą farbę na sufit, stworzysz wrażenie że jest on niżej. Możesz także zastosować jasną farbę, ale o dwa tony inną niż ta na ścianach, aby pomieszczenie wydawało się tylko szersze i dłuższe, ale również wyższe. Jasne kolory są szczególnie polecane do pomieszczeń, których okna są skierowane na północ i wschód. Z naturą panuje tam mniej światła dziennego, dlatego jasne kolory rozświetlą pomieszczenie, czyniąc go praktyczniejszym w użytkowaniu.

Ciekawe zestawienia kolorów

Jeśli chcesz pomalować pokój w nowoczesny sposób, możesz na ścianach wykonać wzory – kraty, pionowe lub poziome pasy lub dekoracyjne wzory wykonane z pomocą szablonów. W tym przypadku również polecamy jasne tło, a na nim ciemne wzory. Zachować należy ostrożność przy stosowaniu gotowych wzorów, aby ciemna farba nie podciekała i nie zostawiała na ścianie nieestetycznych śladów. Wówczas cała misterna praca może się zepsuć i wymagać poprawy. Podsumowując, wykorzystanie dwóch kolorów do malowania pokoju może dać świetne efekty, ale należy przy tym się mocno napracować. Istotne jest to, aby praca była wykonana starannie i bardzo dokładnie. Nieodzowne przy tym są narzędzia, takie jak dobrej jakości pędzle, szczotki i oczywiście wałki. Nie należy także oszczędzać na taśmach malarskich. Kupno taniej taśmy może zemścić się tym, że podczas odrywania ze ściany, odklei się wraz z farbą. Lepiej i bezpieczniej zainwestować jest w przyzwoity sprzęt i akcesoria, które uczynią pracę szybszą i wygodniejszą. Kredyty pozabankowe to niezawodne źródło finansowania remontów, dzięki któremu zakupisz przyzwoitej jakości materiały, z którymi efekt malowania będzie jeszcze ładniejszy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

To powinno też ci się spodobać: