Dom, Ogród

Usługi ogrodnicze Szczecin w dobie pandemii

Obostrzenia związane z pandemią wpłynęły na wszystkie dziedziny życia społecznego, ich konsekwencje dotknęły praktycznie każdego. Nowe warunki zmieniły sytuację ekonomiczną w sposób, jakiego wielu analityków zupełnie się nie spodziewało. Przykładem może być szczeciński rynek nieruchomości, który odnotował straty w sektorze sezonowego wynajmu mieszkań, ale według statystyk poprawiły się notowania, jeśli chodzi o popyt na większe lokale i domy. Dlaczego tak się stało? Perspektywa dłuższego i częstszego przebywania w domu spowodowała zainteresowanie większymi przestrzeniami, zaś brak możliwości skorzystania z parków i placów zabaw sprawił, że inwestorzy chętniej rozważali zakup nieruchomości zawierającej nawet niewielki teren zielony. To z kolei jeden ze wskaźników tłumaczących zmiany popularności poszczególnych dziedzin w sektorze usług – wzrost liczby posiadaczy ogrodów w Szczecinie to jednocześnie zwiększenie popytu na usługi ogrodnicze.

Przygotowanie ogrodu do sprzedaży posesji

Usługi ogrodnicze w Szczecinie są w tej chwili zamawiane nie tylko przez nowych właścicieli posesji, w ostatnich miesiącach nasila się trend podejmowania współpracy z wykwalifikowanym ogrodnikiem w celu przygotowania ogrodu na okoliczność sprzedaży nieruchomości. Nawet skromny ale dobrze utrzymany ogród podnosi atrakcyjność każdego domu, a co za tym idzie – jego cenę. Warto pamiętać, że również w takich okolicznościach firmy ogrodnicze służą fachową radą na które prace najlepiej postawić, by ogród sprawiał pozytywne wrażenie a jednocześnie nadawał się do szybkiej i łatwiej zmiany stylu, zgodnej z gustami nowych właścicieli.

Wartość ogrodu – wartość samopoczucia

Wzrost zainteresowania ogrodami wywołany pandemią oznacza w większości miast, w tym również w Szczecinie, wzrost popytu na usługi ogrodnicze. Na które konkretnie? W przypadku nieruchomości wystawianych na sprzedaż, na pierwszym miejscu są sezonowe porządki – wiosenne i jesienne – połączone z przycinaniem żywopłotów, grabieniem i wywozem liści, rozbiórką albo konserwacją altany, lub remontem ogrodowego tarasu. Nie koniec na tym. Według firm świadczących usługi ogrodnicze w Szczecinie, sporym powodzeniem cieszy się mycie kostki brukowej, renowacja ogrodzeń, przycinanie krzewów i formowanie koron drzew, karczowanie martwych drzew oraz oczywiście utylizacja odpadów zielonych, czasem gromadzonych przez dłuższe okresy czasu.

Renowacja, pielęgnacja, relaks

Usługi ogrodnicze zamawiane na okoliczność przygotowania nieruchomości do sprzedaży to oczywiście nie tylko szeroko zakrojone zmiany w wyglądzie ogrodu. Zamawiając ogrodnika, lub ogrodników trzeba też pamiętać o pracach pielęgnacyjnych takich jak odchwaszczanie, opryski roślin i ścieżek, aeracja trawników, nawożenie, okrywanie roślin na zimę, koszenie trawników. Po zmianie właścicieli ogród może wymagać kolejnych działań, niektórzy pośrednicy informują swoich Klientów, która firma do tej pory zajmowała się ogrodem – nic nie stoi na przeszkodzie, by ten sam ogrodnik zaprojektował teraz nowe rabaty, albo podjął się stałej opieki nad terenem. W końcu dobra prezencja ogrodu wymaga przede wszystkim czasu, którego dziś wszystkim nam brakuje. To typowy paradoks współczesności – żyjemy w ciągłym pospiechu, od którego chcemy odpocząć, ale na uporządkowanie miejsca gdzie będziemy odpoczywać brakuje nam choćby chwili. Możemy więc powiedzieć, że zamawiając usługi ogrodnicze, kupujemy sobie czas. W takiej perspektywie nie ma szans, by przepłacić.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

To powinno też ci się spodobać: