Moda, Uroda

Co założyć na pogrzeb?

To straszny moment, gdy dostajesz wiadomość, że ktoś bliski i kochany odszedł na zawsze. W tym stanie trudno jest skupić się na praktycznych rzeczach – takich jak to, co założyć na pogrzeb. Dla ułatwienia przedstawiliśmy kilka podstawowych wskazówek dotyczących ubierania się na tę smutną okazję. Będąc przygotowanym i odpowiednio ubranym – możesz skupić się na tym, co w takiej chwili najważniejsze.

Strój na pogrzeb – skromnie i zachowawczo

Cel numer jeden tutaj: nie rozpraszaj się. Jest to trudny i emocjonalny czas dla wszystkich zaangażowanych – ostatnia szansa na pożegnanie z ukochaną osobą – a ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest wyróżnianie się w tłumie z niewłaściwych powodów, jak zbyt wyzywający strój. Należy więc zrobić coś innego niż zwykle, decydując się jaka stylizacja na pogrzeb – celowo unikać wyrażania siebie poprzez ubrania. Nic modnego ani krzykliwego.

Zamiast tego ubierz się tak, jak na rozmowę kwalifikacyjną:

  • formalnie,

  • zachowawczo,

  • czysto,

  • minimalistycznie.

Czego na pewno nie zakładać na pogrzeb?

Jeśli rodzina wyraźnie nie zażąda określonego rodzaju odzieży, najlepiej zostawić w domu wszystko, co casualowe. Oznacza to brak jeansów, szortów, sukienek, graficznych koszulek lub czegokolwiek innego, co normalnie nosisz. Zamiast tego okaż szacunek, ubierając się elegancko na tę okazję. Kolor czarny jest zawsze najbezpieczniejszym wyborem, ale w żadnym wypadku nie jest jedyną opcją. Na przykład granatowy garnitur lub sukienka mogą być równie odpowiednie. Dopóki kolory są ciemne i stonowane, wszystko jest akceptowalne.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

To powinno też ci się spodobać: