Rozrywka, Lifestyle

Filmy młodzieżowe – które z nich są godne naszej uwagi?

Filmy młodzieżowe to strasznie szeroka kategoria, która daje nam szerokie pole do popisu. W niej zawierają się filmy w różnych kategoriach, które mogą być sporą lekcją dla młodzieży. Jakie filmy młodzieżowe powinny być oglądane wśród naszych rówieśników?

Jest to pytanie na które każdy zna inną odpowiedź. Pomimo wszystko jest kilka filmów z którymi zgodzimy się, że są klasykami w tej kategorii. Zapraszamy na zestawienie kilku ciekawych propozycji.

  1. “Do wszystkich chłopców, których kochałam” reż. Susan Johnson (2018)

Jeśli chodzi o filmy młodzieżowe to jest to zdecydowanie pozycja obowiązkowa. Historia małej, cichej dziewczynki która cały czas spędza nad książkami. Dodatkowo film opowiada o rozterkach miłosnych, które przechodzi dziewczyna. Film jest produkcji Netflixa i jest jedną z jego pozycji obowiązkowych.

  1. “Gwiazd naszych wina” reż. Josh Boone (2014)

Tym razem klasyka gatunku, która opowiada o historii nastolatków i ich tragedii. Film młodzieżowy o nastoletniej miłości jest jednym z tych, który pokazuje prawdziwe życie nastolatków i mówi o prawdziwych, ludzkich problemach. Pozycja warta obejrzenia.

  1. “Sierra Burgess jest przegrywem” reż. Ian Samuels (2018)

Kolejny film produkcji Netflixa. Opowiada on historię bardzo inteligentnej dziewczyny, która nie jest lubiana przez rówieśników. Pomimo tego udaje jej się nawiązać internetowy romans ze szkolnym przystojniakiem. On oczywiście nie wie, że rozmawia z Sierrą.

Jak widać filmy młodzieżowe taktują głównie o miłości. Coraz częściej opowiadają one jednak o problemach z jakimi boryka się młodzież. Dzięki temu jest to także dobra lektura filmowa dla rodziców i nauczycieli.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

To powinno też ci się spodobać: