Rozrywka, Lifestyle

Podziękowania dla gości – inspiracje dla państwa młodych

Ślub i wesele to wyjątkowy dzień w życiu młodej pary. Miesiące przygotowań do tego wydarzenia skutkują wyprawieniem wielkiej uroczystości, na której bawić się będzie wielu najbliższych ludzi. Samo przygotowanie uroczystości i siebie jest bardzo długotrwałym procesem, który pochłania wiele pieniędzy oraz wymaga od młodej pary podjęcia wielu ważnych i kluczowych decyzji. Sala weselna, oprawa grająca, menu, wystrój i nastrój wydarzenia to kluczowe aspekty decydujące o wyglądzie całej uroczystości. Coraz popularniejszym trendem, które stosują młode pary jest podawanie małych podarunków gościom z wyrazami wdzięczności za ich przybycie. Poniżej przedstawimy kilka ciekawych przykładów prezentów dla gości.

Słodkie podarunki – zawsze na czasie!

Okazuje się, że podziekowania dla gosci weselnych mogą mieć charakter symboliczny i być po prostu słodką niespodzianką. Wiele par młodych decyduje się właśnie na takie rozwiązanie, ponieważ jest stosunkowo niedrogie i zawsze się sprawdza, bo przecież każdy lubi zajadać się znanymi słodyczami. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują tworzenie słodyczy ze spersonalizowanymi etykietami czy papierkami, na których mogą znajdować się inicjały państwa młodych lub ich imiona. Te prezenty dla gości na wesele mogą przyjąć różne formy np. lizaka, krówki, własnoręcznie przygotowanych ciastek, migdałów w lukrze, ciasteczka z wróżbą i wiele wiele innych. Niektóre pary decydują się na jeszcze łatwiejsze rozwiązania i umieszczają czekoladkę merci na kartoniku z podziękowaniami.

Upominki DIY – stworzone własnoręcznie

Każdy gość powinien docenić podarunek tworzony przez państwa młodych własnoręcznie Tego rodzaju podziękowania dla gości weselnych mogą przyjąć formę świeczki, mydełka, wyrobów cukierniczych, konfitur, alkoholu, miodu i wielu innych. Mogą mieć one oryginalny wydźwięk i zawierać karteczki z podziękowaniem lub przekazem od nowożeńców.

Śmieszne podarunki, które wywołają uśmiech

Podziękowania dla gości weselnych mogą mieć charakterystyczny, śmieszny wydźwięk, który wywoła uśmiech na twarzy gości. Tego rodzaju upominki raczej nie są zbytnio przydatne, ale równie dobrze sprawdzają się w swojej roli. Tego rodzaju prezenty obejmują np. bańki mydlane, tatuaże, alkohol w śmiesznych buteleczkach, śmieszne wróżby, zestawy na kaca itp.

Przydatne podarunki dla gości

Prezenty dla gości weselnych niekoniecznie muszą być czymś co tylko przyozdobi dom gości, ale można wybrać takie przedmioty, które staną się przydatne. Na pewno goście będą cenić sobie tego rodzaju upominki i częściej przypominać sobie o zabawie weselnej. Do tego rodzaju podziękowań możemy zaliczyć przedmioty, których zawsze w domu brakuje i jest to otwieracz do piwa/wina, wosk do kominka, kawa, herbata, zakładka do książki czy lawenda, która świetnie radzi sobie z odstraszaniem komarów w lato.

Przykładów podziękowań gościom weselnym jest o wiele więcej. Powyższa lista skupia się na tych najczęstszych i najpopularniejszych, które można spotkać na weselach. Należy pamiętać jednak, że para młoda nie jest zobowiązana do fundowania swoim gościom podarunków i jest to tylko ich dobra wola. Niektóre młode pary wolą zamiast kupować podarunki, przeznaczyć tą kwotę na dodatkowe atrakcje podczas miesiąca miodowego.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

To powinno też ci się spodobać: