Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ból zęba jest na ogół późnym symptomem uszkodzenia ich na skutek erozji próchniczej. Próchnica doprowadza do stopniowej degeneracji szkliwa, co ostatecznie owocuje pogłębianiem się ubytku poprzez cement zęba, aż po miazgę i zawartość kanałów zębowych. Ból jest objawem sygnalizującym, a ze względu na intensywne unerwienie wrażenia odczuwane są jako bardzo przykre i zgodnie z logiką kierują nas w stronę wizyty stomatologicznej.

Kiedy iść do dentysty?

Każde intensywne i utrzymujące się objawy bólowe ze strony zębów powinny nas skłaniać do wizyty stomatologicznej. Co jednak, gdy fizycznie nie mamy czasu lub możliwości, aby udać się na wizytę u dentysty? Typową strategią jest zażywanie mocnych leków przeciwbólowych, np. ketoprofenu oraz bardzo dużych ilości ibuprofenu co prowadzić może do uszkodzeń śluzówki żołądka i choroby wrzodowej żołądka oraz przełyku. Nadużywanie środków tego rodzaju może opóźniać leczenie i prowadzić do nie tylko stomatologicznych, ale i ogólnoustrojowych powikłań. Leczenie zębów nie tylko w czasie pandemii powinno być jak najmniej odraczanie – szczególnie w przypadkach objawowych. W przypadku wykrycia np. ropnia okołowierzchołkowego koniecznością jest zastosowanie doustnego antybiotyku w celu uspokojenia reakcji zapalnej i ograniczenia bardzo charakterystycznej dla tego stanu opuchlizny w obrębie twarzy, szyi oraz powiększenia lokalnych węzłów chłonnych.

Jakie tabletki na zęby?

Leczenie schorzeń dentystycznych przy użyciu farmakologii opiera się głównie na zastosowaniu preparatów przeciwbólowych i przeciwzapalnych oraz wdrożenia konkretnej kuracji antybiotykowej, która zagwarantuje jednoznacznie celowość użycia antybiotyku oraz jego skuteczność.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

To powinno też ci się spodobać: