Dom, Ogród

Łóżko z litego drewna – elegancka i prostota

Zaplanowanie wystroju pomieszczenia czasem nie jest łatwą czynnością, zwłaszcza jeśli nie orientujemy się specjalnie w aktualnych trendach. Niektóre osoby po prostu nie czują się zbyt komfortowo w podejmowaniu tego typu decyzji. Mamy dobrą wiadomość – do urządzania sypialni można podejść w inny, zdecydowanie mniej stresujący sposób. Poniższe wskazówki pozwolą przyspieszyć proces decyzyjny i jednocześnie sprawią, że będziemy realnie zadowoleni z wykreowanej przestrzeni.

Harmonia i piękno, czyli urządzamy sypialnię naszych marzeń

Taka przestrzeń jest miejscem szczególnym. Sypialnia to swoisty azyl – miejsce powinno kojarzyć się nam z komfortem i bezpieczeństwem. Istnieje wiele sposobów na wytworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjała odpoczynkowi – niektórzy inwestują w stonowane kolory, inni natomiast odpowiedzi poszukują w naturze. Nie skorzystanie z potencjału, jaki niesie ze sobą drewniane wyposażenie, byłoby więc ogromną stratą. Materiał w sypialni może przybierać różne formy. Zachwycające komody wprowadzą do mieszkania elegancki akcent i jednocześnie wykreują miejsce do przechowywania. Inne popularne drewniane rozwiązania do sypialni, to np. toaletki, szafki nocne i szafki. O sypialni możemy jednak mówić dopiero, gdy w pomieszczeniu pojawi się łóżko; jest więc to zdecydowanie najważniejszy mebel w tej części mieszkania. Model drewniany ma kilka istotnych zasad:

1. Atrakcyjny wygląd przez długi czas

Drewniane meble to wyposażenie, które nierzadko przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Surowiec świetnie znosi upływający czas. Podobnie rzecz się ma z łóżkami z litego drewna. “Lite” oznacza, że wyrób został stworzony z jednego kawałka materiału. W konstrukcjach tego typu wykorzystuje się więc naturalną wytrzymałość drewna. Jeśli więc chcielibyśmy, żeby domowe wyposażenie służyło nam przez wiele lat łóżko z litego drewna będzie strzałem w dziesiątkę.

2. Atrakcyjny wygląd

Popularność wykorzystania drewna w mieszkaniach nie wynika jedynie z solidności surowca; ogromne znaczenie ma również to, jak prezentuje się mebel. Planując wystrój mieszkania zależy nam też na estetyce aranżacji. Sypialnia to przestrzeń o prywatnym charakterze i przeważnie nie traktujemy jej jako pomieszczenia reprezentacyjnego (tę funkcję zdecydowanie lepiej spełnia salon). Nie zmienia to jednak faktu, że większości z nas zależy na tym, żeby wystrój tej części mieszkania prezentował się modnie. Do takich celów warto wykorzystać drewno. Każdy kawałek tego surowca jest unikalny, co widać, zwłaszcza jeśli wybierzemy mebel z wyeksponowanymi sękami i słojami. Takie przepiękne rozwiązania znajdziemy m.in. w sklepie Desiq. Decydując się na łóżka z drewna litego często mamy opcję wyboru, z jakiego rodzaju drewna zostanie wykonany mebel. Profesjonalni producenci dają swoim klientom dość szeroki wybór, uwzględniający takie gatunki drewna jak; olcha, orzech, jesion, dąb i czereśnia.

3. Minimalistyczny, designerski wygląd

Umiejętności i wiedza o tworzywie pozwala stworzyć rozwiązania o różnorodnym charakterze – zarówno te zachowawcze, jak też i bardzo zdobnicze. Współczesne łóżka drewniane przeważnie nawiązują do surowego minimalizmu . W przeciwieństwie do klasycznych, ciężkich, mocno zdobionych łóżek, w nowoczesnych rozwiązaniach postawiono na lekkość, subtelność i smukłe linie. Oszczędność form sprawia, że podejmowanie decyzji aranżacyjnych jest prostsze. W praktyce powiem taka oszczędna minimalistyczna konstrukcja łóżka dobrze wkomponuje się w wystrój prawie każdej sypialni. Nie musimy się więc martwić, że za jakiś czas pożałujemy raz podjętej decyzji.

Co jeszcze sprawia, że designerskie łóżka z litego drewna cieszą się ogromną?

Nie sposób wspominać o drewnianym wyposażeniu do domu i nie przywołać kwestii pielęgnacji, a dokładniej – antystatycznego charakteru drewna. Antystatyczne właściwości drewna sprawiają, że nieco rzadziej musimy sprzątać. Aby powierzchnia drewniana wyglądała estetycznie, należy co pewien czas usuwać z niej zgromadzoną warstwę kurzu –  na drewnie osadza się ona wolniej, ale to nie znaczy, że możemy całkowicie zrezygnować z pielęgnacji. Meble z drewna nie sprawiają problemów czyszczenia. Najczęściej wystarczy się po prostu zaopatrzyć w wilgotną ściereczkę. Jeśli chcemy używać specjalnych preparatów, wybierajmy te, przeznaczone do drewna. Nowoczesne łóżka drewniane pochodzące od sprawdzonych producentów najczęściej są jednak świetnie zabezpieczone i nie musimy martwić się o skomplikowaną pielęgnację.

Warto rozwinąć wcześniej poruszoną kwestię uniwersalności nowoczesnych, designerskich łóżek drewnianych. Te solidne meble kupujemy z myślą o dłuższej perspektywie czasowej. Wymiana dużych mebli może być problematyczna, dlatego podczas zmian aranżacyjnych, przeważnie skupiamy się na innych aspektach wyglądu pomieszczenia. Dość istotny jest więc taki wybór łożek, aby nawet po wprowadzeniu zmian aranżacyjnych, pasowały one do naszego mieszkania .

Nowoczesne łóżko z litego drewna z oczywistych względów doskonale będzie pasowało do pomieszczenia urządzonego w stylu minimalistycznym. Jeśli z jakiegoś powodu będziemy chcieli ocieplić sypialnię i nadać jej bardziej przytulnego charakteru, możemy całkowicie przearanżować pokój, bez strachu o to, że nasze łóżko przestanie pasować. Minimalistyczne meble drewniane cudownie przyjmują takie aranżacyjne eksperymenty. W efekcie takie rozwiązanie nie tylko cechuje się solidnością i pięknym wykonaniem, ale też daje nam ogromne możliwości aranżacyjne.

Mówiąc o zaletach takich mebli, trzeba podkreślić mocniej ich uniwersalność. Te solidne meble kupujemy z myślą o dłuższej perspektywie czasowej. Wymiana dużych mebli może być problematyczna, dlatego podczas zmian aranżacyjnych, przeważnie skupiamy się na innych aspektach wyglądu pomieszczenia. To z tego powodu warto zadbać o to, żeby mebel pasował do różnorodnych wystrojów .

Nowoczesne łóżko z litego drewna jest wyposażeniem, stworzonym z myślach o pomieszczeniach urządzonych zgodnie ze stylem minimalistycznym. Czasem każdy ma ochotę na zmianę, a designerskie łóżka z drewna absolutnie nie staną wtedy na przeszkodzie w osiągnięciu nowego efektu. Drewno zamknięte w minimalistycznej, eleganckiej formie doskonale przyjmuje takie zmiany. Potencjał aranżacyjny takiego wyposażenia jest ogromny, co wraz z solidnością i estetycznym wyglądem decyduje o tym, że to meble, które przypadną do gustu nawet wymagającym osobom.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

To powinno też ci się spodobać: