Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wełna mineralna to bardzo ceniony materiał budowlany – ze względu na swoje właściwości izolacyjne oraz ognioodporne. Stosowana głównie do ocieplania poddaszy, lecz nie tylko. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak uciążliwe może być usuwanie starej wełny mineralnej. Materiał ten wymaga specjalnego sposobu składowania oraz utylizacji, ponieważ jest niebezpieczny dla środowiska naturalnego. Zatem w jaki sposób pozbyć się starej wełny mineralnej? O czym powinieneś pamiętać?

Rodzaje wełny mineralnej

Wełna mineralna szklana oraz wełna mineralna skalna to dwa podstawowe rodzaje tego surowca. Czym różnią się od siebie? Do wyprodukowania pierwszej z nich wykorzystuje się piasek kwarcowy, stłuczkę szklaną oraz żywicę, która łączy włókna ze sobą. Wełna szklana jest bardzo lekka i świetnie sprawdza się podczas kontaktu z nierównymi powierzchniami. Druga z nich, wełna skalna, wytwarzana jest ze stopionego bazaltu, który pod wpływem wysokiej temperatury zmienia się w charakterystyczne włókna. Jest cięższą wersją waty, natomiast cechuje się większą trwałością i wytrzymałością – zniesie spore obciążenia.

Jak pozbyć się wełny mineralnej?

Nie jest to surowiec, który można ot tak wyrzucić do przydomowego pojemnika na śmieci. Wełna mineralna jest szkodliwa dla środowiska naturalnego i z tego względu wymaga specjalnego składowania oraz utylizacji. Jeżeli chcesz oddać do utylizacji niewielką ilość wełny mineralnej to możesz skontaktować się z PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Jednak niestety, nie każdy taki punkt odbiera odpady wełny mineralnej. Co w takim wypadku możesz zrobić? Poniżej znajdziesz rozwiązanie swojego problemu.

Wynajem kontenera na zmieszane odpady budowlane

To jedyne słuszne rozwiązane, jeśli chcesz pozbyć się znacznej ilości odpadów wełny mineralnej, lecz nie tylko. Niezależnie od objętości, w Zamów-kontener.pl każdy znajdzie rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb. Duża ilość kontenerów o wielu różnych pojemnościach (od 2 m3 aż do 36 m3!), sprawia, że jest to dość uniwersalne wyjście niemal z każdej sytuacji. Ogromną zaletą kontenera na wełnę mineralną jest fakt, że możesz umieścić w nim również styropian, szyby, opakowania z tworzyw sztucznych, folie, a nawet kartony. W ten sposób bezproblemowo pozbędziesz się niechcianych odpadów, raz na zawsze i w bezpieczny sposób. Jak wynająć kontener? Zajrzyj na stronę Zamów-kontner.pl, a zajmiemy się wszystkim w twoim imieniu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

To powinno też ci się spodobać: