Budownictwo, Przemysł

Dlaczego warto ocieplić poddasze styropianem

Izolacja budynku to nie tylko ocieplenie elewacji i fundamentów. Na wysokość rachunków i ilość uciekającego ciepła ma wpływ również izolacja dachu.

Dlaczego powinniśmy zadbać o ocieplenie poddasza styropianem?

To właśnie do górnej części konstrukcji wędruje ciepło, którym ogrzewamy niższe kondygnacje. Jeśli więc nie zamontujemy profesjonalnej izolacji dachu, nie wykorzystamy w pełni ogrzewania, za które płacimy. Ludzie posiadający poddasze użytkowe zazwyczaj troszczą się o izolację tak czy inaczej, bo w przeciwnym razie osoby korzystające z tej przestrzeni, nie mogłyby cieszyć się komfortem termicznym. Sprawa komplikuje się w przypadku poddaszy nieużytkowych. Te często są pomijane, bo działania izolacyjne skupiają się na niższych elementach konstrukcyjnych budynku.

Jaki styropian do ocieplenia poddasza wybrać?

W tym przypadku istotne dobranie jest takiego produktu, który w optymalny sposób wypełni wolne miejsca między więźbą dachową. Szczególnie poleca się tutaj styropian do izolacji cieplnej o atrakcyjnej sprężystości. Dobrze będzie zwrócić również uwagę na to, co o ociepleniu poddasza mówi prawo. Jeśli posiadamy poddasze o charakterze nieużytkowym, zobowiązani jesteśmy wybrać rozwiązanie o współczynniku przenikania ciepła, sięgającym maksymalnie 0,18 W/(m²K).

Coraz więcej osób decyduje się na wybór styropianu grafitowego. Trudno znaleźć wariant, który zapewni większy komfort użytkowania. Osoby, wybierające tę opcję, doceniają m.in.:

1. Atrakcyjny współczynnik przenikania ciepła

Dzięki komponentowi grafitu płyta styropianu posiada bardzo niski współczynnik, co wyróżnia ją na tle innych produktów.

2. Korzystna cena

Ta kwestia w dużej mierze zależy od tego, z jakiego sklepu skorzystamy. Przystępne cenowo warianty oferuje m.in. firma Styrnet. Styropian grafitowy to idealny przykład zaawansowanej technologii, która z czasem stała się szeroko dostępna. Opcję tę często wybierją specjaliści z powodu świetnych parametrów izolacyjnych i stuprocentowej wodoodporności jakimi to charakteryzuje się styropian grafitowy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

To powinno też ci się spodobać: