Reklama

W jaki sposób zaistnieć swoim sklepem w sieci?

Założenie sklepu internetowego, nie jest jeszcze gwarantem sukcesu w sprzedaży. Musimy zadbać o takie rzeczy jak, chociażby jego odpowiednia reklama. Jest to jednak bardzo trudne. Najlepiej sprawdza się w tej sytuacji pozycjonowanie naszej strony w taki sposób, żeby wyszukiwarka google wysoko ją wyświetlała. Dzięki temu, jeśli będziemy np. prowadzić sklep internetowy, który sprzedaje części do komputerów, to gdy ktoś wpisze frazę “części komputerowe” to wyskoczy nasz sklep. Jest to bardzo ważne ze względu na to, że teraz większość osób, wyszukuje tego, czego potrzebuje w google’u.

Jak upewnić się, że nasz sklep będzie się wysoko pozycjonował?

Bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na pozycjonowanie naszego sklepu, jest hosting. Roboty google oceniają to, jak płynnie nasza strona działa i na tej podstawie dają nam ocenę. Oczywiście nie jest to jedyny czynnik, który wpływa na ocenę naszego sklepu, jednak jest on bardzo ważny. Dlatego rozważając hosting, wybierzmy taki, dzięki któremu nasz sklep nie będzie cierpiał, ze względu na niską jakość usług. Jeśli wynajmiemy jednak hosting, który nie jest najwyższej jakości ,nie ryzykujemy tylko niską pozycją w rankingu wyszukiwania. Jeśli nasz usługodawca nie jest profesjonalistą, to możemy borykać się z wieloma problemami natury technicznej. Do jednych z najgorszych problemów jakie, mogą nam się przytrafić, należę wykruszenie się serwera. Jeśli zaistnieje taka sytuacja, to nasz sklep przestanie działać, przez co możemy stracić wielu klientów. W najgorszej jednak sytuacji możemy stracić dane. Dlatego tak ważne jest to, żeby zadbać o dobry hosting.

Jaki oprogramowanie dla sklepu wybrać?

Bardzo popularnych teraz jest prestashop. Jest on nie tylko popularny ze względu na bardzo sprzyjające warunki modyfikacji, ale także z powodu na Wydajność w stosunku do możliwości. Poza tym prestashop ma bardzo rozbudowaną społeczność, co bardzo pomaga podczas modyfikowania naszego sklepu. Do tego dochodzi kwestia tego, że łatwo jest wynająć hosting prestashop. Bardzo wiele serwisów hostingowych ma specjalne oferty, specjalnie stworzone na hosting prestashop. Tego typu hosting jest bardzo szybki, a do tego jest specjalnie zrobiony pod ten rodzaj oprogramowania, co pozytywnie wpływa na pozycjonowanie.

Jeśli już zadbamy o hosting, to co jeszcze wpływa na pozycjonowanie?

Nie możemy zapomnieć o tym, żeby wypełnić naszą stronę różnymi treściami. Najlepiej, jeśli teksty na naszej stronie będą tematycznie zgodne z tym, czym się zajmujemy. Ważne jest jednak, żeby teksty, które publikujemy były w pełni unikalne, bo inaczej nasz sklep może być nisko pozycjonowanie w wyszukiwarce google. Do tego ważne jest, żeby treści, które publikujemy, były stworzone pod SEO. Chodzi od konstruowanie tekstów w taki sposób, żeby znajdowały się w nich odpowiednie słowa klucze. Jeśli tego nie zrobimy, to inne sklepy będą wyświetlać się wyżej, a my nie będziemy zdobywać nowych klientów. Mimo wszystko, szukając jakiegokolwiek produktu, klikamy w pierwsze kilka stron, jakie google nam poleci. Mało kto szuka sklepów, które są dalej niż na 2 stronie wyszukiwania.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

To powinno też ci się spodobać: