Dom, Ogród

Świece sojowe zyskują na popularności

Dlaczego przy wyborze świecy wosk ma znaczenie?

Bardzo często podejmując decyzje o zakupie świecy zwracamy uwagę jedynie na to jak świeca wygląda, jak pachnie i oczywiście ile kosztuje. Jednak to nie wystarczy, żeby dokonać prawidłowego wyboru. Często zapominamy o sprawdzeniu z czego faktycznie została świeca wykonana, a przede jakim woskiem posłużono się przy jej produkcji.

Świadomy wybór

Wybór świecy wykonanej z odpowiedniego rodzaju wosku ma duże znaczenie dla naszego zdrowia. Często wybieramy świece z woskiem parafinowym z uwagi na ich niską cenę i dużą dostępność. Pamiętać należy, że nie są one jednak obojętne dla naszego zdrowia. Parafina powstaje w procesie produkcji ropy naftowej, a podczas jej spalania wydala się wiele szkodliwych substancji między innymi tuloen i benzen, które mają negatywny wpływ na nasz organizm. Wiele osób w trakcie palenia świec uskarża się na ból głowy i złe samopoczucie czy problemy z koncentracją. Mogą występować również podrażnienia skóry czy oczu. To właśnie efekt działania wspomnianych substancji. Problemem związanym ze spalaniem świec parafinowych jest również „kopcenie” świecy i wytwarzanie sadzy, która osadza się w pomieszczeniu.

Zdrowsza alternatywa wosku parafinowego

Alternatywą dla świec wykonanych z wosku parafinowego są świece sojowe. Wosk sojowy, uzyskiwany z nasion soi jest produktem pochodzenia naturalnego, pochodzi z wyselekcjonowanych upraw. Jest produktem wegańskim i biodegradowalnym. Dzięki temu świece produkowane z tego wosku są zdrowe i bezpieczne. W odróżnieniu od parafiny w trakcie jego spalania nie wydobywają się żadne toksyczne substancje. Świece sojowe spalają się nawet do 50% dłużej niż podobnej wielkości świece parafinowe. W trakcie spalania wytwarza się znacznie mniej sadzy. Temperatura topnienia wosku sojowego jest niższa niż wosku parafinowego

Świece wykonane z wosku sojowego są zdrowszą, bezpieczniejszą i bardziej przyjazną dla środowiska alternatywą. Są produktem droższym, ale ich walory powinny z łatwością rekompensować większy wydatek.

Zapach – serce każdej sojowej świecy zapachowej

Wosk sojowy jest świetnym nośnikiem zapachu. Dzięki niskiej temperaturze topnienia zapach szybko roznosi się i wypełnia całe wnętrze. Nie jest to jednak możliwe bez zastosowania do produkcji świecy specjalnie zaprojektowanej do tego celu substancji zapachowej. Częstym zjawiskiem występującym w przypadku tanich świec jest wyczuwanie zapachu tylko przed ich odpaleniem lub krótko po odpaleniu. Tylko wysokiej jakości zapachy są gwarancją ich trwałości podczas całego okresu wypalania się świecy. Substancja zapachowa nie powinna również zawierać substancji rakotwórczych czy mutogennych, aby w połączeniu z wysokiej jakości woskiem sojowym oraz bezpiecznym i ekologicznym knotem uznać tak stworzoną świecę, za produkt przyjazny i wysokiej jakości.

Takie, wysokiej jakości świece sojowe znaleźć można w ofercie marki City Candle. W ofercie sklepu internetowego https://citycandle.pl, zapachy świec połączone są w trzy kolekcje, które pozwalają dobrać unikalny i odpowiedni dla każdego zapach. Zapachy pochodzą z francuskiego Grasse, światowej stolicy perfum, co jest sprawia, że palenie świec ma szansę stać się dla każdego codziennym rytuałem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

To powinno też ci się spodobać: